YARA İZİ TEDAVİSİ

YARA İZİ TEDAVİSİ

Plexr ile Yara İzi Tedavisi Nedir?

Yanık izlerinin erken evrede ve akut dönemde tedavi edilmesi oldukça önemlidir. Uygulanacak tedavi yöntemleri yara izinin derecesine göre belirlenir. Yanlış tedavi prosedürleri izlerin daha da derinleşmesine yol açabilir. Bu nedenle yara izlerinin tedavisinde asıl amaç doku onarımı ve cilt yenileme etkinliğidir. Bu amaçla uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de Plexr ile yara izi tedavisi işlemidir.

Çeşitli cilt problemlerinde cilt yenileme etkinliği ile kullanılmakta olan plazma, cihaz ve cilt yüzeyi arasındaki potansiyel boşluk ile havadaki gazı yüksek enerjili plazmaya dönüştürür. Oluşan bu yüksek enerji cilt üzerindeki yara izine etki ederek sorunlu ciltten kabarık görünümlü olan yara izini buharlaştırarak problemli ve hasarlı dokuyu buharlaştırır. Bu buharlaştırma etkinliği ciltte onarım sürecini tetikleyerek yara izinin ortadan kalkmasını sağlar.

Ameliyatsız estetik alanında çeşitli cilt problemlerinde kullanılan ve kesi, dikiş ve komplikasyon riski barındırmayan Plexr özellikle yara izi tedavilerinde ve skar izlerinde oldukça etkilidir.

Plexr Yara İzi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Yara izinin genişliğine, ciltten kabarıklık derecesine, genişliğine ve ihtiyaca göre kişisel olarak seanslar planlanır. Klinik muayene ve cilt analizi eşliğinde belirlenen kişisel tedavi protokolünde genellikle tek seans yeterli olabilirken; derin ve geniş yara izlerinde 2 ila 3 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Seans aralıkları ise cildin onarım hızına ve iyileşme sürecine göre değişir.

Plexr Yara İzi Tedavisi İyileşme Süreci

İşlem yapılan bölgenin genişliğine, derinliğine ve kişinin cilt kalitesine bağlı olarak 10 ila 15 günlük iyileşme süreci olur. İyileşme süreci içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus kontrollü atışlar esnasında oluşan küçük kahverengi noktasal kabukların kuruyarak kendi kendiliğine dökülmesidir.

Yanık izi üzerindeki milimetrik aralıklardaki kahverengi kabuklar 7 ila 10 gün içerisinde kendiliğinden kuruyarak ciltten ayrılır ve dökülür. Kabuklar döküldükten sonra bu alanlar ciltten farklı renkte açık pembe bir görünüm alır. Bu görünümün sebebi ise cildin altındaki epitel dokunun ortaya çıkmasıdır. Epitel doku cildin en üst katmanındaki hasarlı bölgenin fibroblastik aktivite ile onarıldığını ve cildin yenilenme etkinliğinin başladığını gösterir.

Plexr Yara İzi Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Plexr Yara İzi Tedavisi pansuman gerektirmeyen bir cilt tedavisidir. Kabukların müdahale ile koparılması tedavi sonrasında istenmeyen olumsuz etkilerin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle önerilen bakım prosedürlerine dikkat edilmelidir. İşlem öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçların kullanımının sınırlandırılması oldukça önemlidir. Cildin iyileşme süreci içerisinde kozmetik ve makyaj ürünleri ile temasından kaçınılmasına özen gösterilmelidir. Kese ve peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalardan da uzak durulmalıdır.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim