TERLEME TEDAVİSİ

TERLEME TEDAVİSİ

Terleme Botoksu Nedir?

Aşırı terleme sadece yaz aylarında değil her mevsimde yaşam kalitesini düşüren, sosyal bir problemdir. Günümüzde terleme tedavisinde terleme botoksu en pratik uygulamalardan biridir.

Terlemenin yoğun olduğu bölge önce işaretlenir ve deri altına belirlenmiş dozlarda enjekte edilen botoks, ter bezlerine ulaşan sinirleri etkileyerek onların ter salgılamasını ve kasılmasını engeller.

Kişiye bağlı olarak ter bezlerinden aşırı ter salgılanmasını belli bir dönem için durdurmak ve böylece özellikle yaz aylarında gerek koltuk altı gerek avuç içi gerekse ayak tabanı terlemesini gidermek botoks ile mümkündür.

Terleme botoksu yaklaşık 15 dakika sürer. Özellikle koltuk altı terleme uygulaması son derece basit olarak yapılmaktadır. El ve ayak ise hassas yerler olduğu için botoks iğnesi ağrı yaratabilmektedir. Bu yüzden kişisel tercih olarak el ve ayak terlemesi tedavisinde lokal anestezi uygulaması ile herhangi bir ağrı oluşturmadan uygulama yapabiliyorum.

Botoksla terleme tedavisi uygulamasından sonraki 3 günde etki başlar ve uygulama sonrası 2 haftada en etkin hale gelir. Botoksun etkisi genellikle 6 ile 8 ay sürer, etki geçmeye başladığında eğer hasta talep ederse ikinci uygulama yapılır.

Terleme Botoksu nerelere yapılır?

En sık yapılan terleme botoksu işlemi koltuk altı botoksu uygulamasıdır. Bunun dışında el ve ayak botoksu da bu bölgelerdeki terleme sorununa çözüm olmaktadır.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim