SIVI YÜZ GERME

SIVI YÜZ GERME

Sıvı Yüz Germe Nedir?

Sizce görünüşümüzü en çok yaşlandıran nedir? Çizgiler ve kırışıklıklar mı? Lekeler mi? Cilt sarkması mı? Doğrusu, tüm bu faktörlerin bir kombinasyonudur. Ancak sarkmalara, çizgilere ve kırışıklıklara katkıda bulunan temel neden hacim kaybıdır.

Yaş aldıkça yüzümüzden yağ kaybederiz. Yağ, cildi doldurmada büyük rol oynar ve yüzümüzün pürüzsüz ve esnek görünmesini sağlar. Tabii ki, yağ kaybı denklemdeki tek faktör değildir. Cildimizde 20’li yaşlardan itibaren başlayan kolajen kaybı da gerçekleşir. Az olmakla birlikte, yaşlanma sürecine eşlik eden kas kaybından da etkilenir. Tüm bunlar yüz dolgunluğunda genel bir azalmaya neden olur.

Sıvı yüz germe, yüz hatlarının daha dinamik ve çekici hale getirilmesini amaçlayan, enjekte edilebilir dolgu maddesi kullanılarak yapılan bir işlemdir. Sıvı yüz germede azalan hacmi geri kazandırmak için en sık hyaluronik asitli dolgular hacim kaybı bulunan bölgelere enjekte edilir.

Hacim kaybı olan bölgelerin doldurularak cildin sarkması azaltılabilir, sarkık yüz özellikleri veya çukur olan bölgeler yeniden şekillendirilerek yüzde germe sağlanır.

Sıvı Yüz Germe İşlemi Nasıl Uygulanır?

Sıvı yüz germe işlemi oldukça kolay ve konforlu bir uygulamadır. Herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadığı için uzun bir iyileşme süreci de bulunmamaktadır. İşlem sonrasında kişi gündelik yaşamına hemen geri dönebilir.

Uygulama öncesinde mutlaka doktor tarafından kişi kapsamlı bir muayeneye tabi tutulmalıdır. İşleme henüz başlamadan önce cilt uygun hijyenik koşullarda temizlenir ve tedavi bölgesine anestezik krem sürülür. Krem sürüldükten sonra cildin uyuşması için yaklaşık 15 ila 20 dakika arası bir bekleme süresi bulunur. Arkasından ise cildin alt kısmına sıvı enjekte etme işlemi başlar. Enjekte etme işlemi ince uçlu iğneler yardımıyla yapılır. Sıvı yüz germe işlemi hiçbir ağrısı ve acısı olmayan bir işlemdir.

Uygulama hastanın yaşam kalitesine herhangi bir olumsuz etki etmez. Hasta rutin bir program takip edilerek işlem sonrasında bir hafta sonra kontrole gelir ve eğer gerekiyorsa ilgili rötuşlar uygulanır. Bu süre zarfında kişi aşırı ve yorucu egzersizlerden kaçınmalıdır.

Sıvı Yüz Germe Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

Sıvı yüz germe kalıcılık süresi işlem esnasında kullanılan malzemeye ve uygulanan metoda göre değişiklik gösterir. Fakat genellikle 1,5 ila 2 yıl arasında kalıcılık etkisini korur. Sıvı yüz germe cildin zamanla yitirdiği hacmini ona geri kazandırmayı sağlayan ve yüz görüntüsünü eskisinden daha güzel ve genç olmasını sağlayan etkili bir uygulamadır.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim