Cilt Analizi

CİLT ANALİZİ

Tedaviye başlamadan önce cilt analizi yapılması çok önemlidir. Hastanın cilt tipi (kuru, yağlı, karma), akne, siyah nokta, yaşlanma, güneş hasarı, dehidratasyon vb. analiz edilerek tedaviyi buna göre planlamak gerekir.

Cilt analizi bir uzman kontrolünde ve bilgisayar ve teknolojik cihazlar yardımıyla yapılır. Cilt analizinde kişilerin cildi ve cilt altı dokusunu inceleyerek, cilt kalınlığı, cildin kollajen üretimi, yüzün hangi bölümünün ne derecede yaşlanmış olduğuna bakarız. Belirlenen cilt sorunlarının giderilmesi için tedavi programını planlarız.

Cilt analizi, gözle görülemeyecek derecede ve henüz başlangıç aşamasında iken cilt bozulmalarının erken teşhisi yapılarak önlemlerin zamanında alınmasına yardımcı olur. Böylece her bölgeye ayrı bakımlar ve tedaviler uygulanabilir.

İnsanların kendi cilt tiplerine göre cilt bakımı ve mezoterapi uygulamaları yaptırmaları daha faydalı olacaktır. Cilt analizi sonucu belirlediğimiz cilt tipiniz ve buna göre cildinizin ihtiyaçlarınızı anlamamız sayesinde sizin için en doğru ve uygun uygulamaya karar veririz.

Merkezimiz de yapılan cilt analizinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu işlemin amacı cilt tipinizin sorunlarını belirleyip, sadece cildiniz için gerekli ürünleri ve hizmetleri sunmaktır.

Yorum Yap