Askı Uygulamaları

Yüzde Askı Uygulamaları

 Askı uygulamaları, zamanla ve çeşitli etkenlere bağlı olarak ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan ameliyatsız cilt germe yöntemidir.

Askı uygulamaları; genç, dinamik ve dinlenmiş bir ifade sağlar. Uygulama mimikleri etkilemediği için kişinin doğal ifadesini bozmaz, doğal görünüme zarar vermez. Hasta askı uygulamaları işlemi esnasında ağrı ya da acı hissetmez, son derece konforlu ve güvenilirdir. Uygulama sonrası hastanın günlük rutini etkilenmez. Sosyal hayata dönüş oldukça kısa sürede tamamlanır. Ayrıca uygulama sonrası herhangi bir iz de kalmaz.

Yüzde Askı İşlemleri Kimlere Yapılır?

 Yüz askı uygulamaları orta yaşa gelmiş, kaşlar, orta yüz ve boyunda hafif sarkmaları başlamış olan ancak henüz ameliyat gerekmeyen hastalar için uygulanır. Bu uygulamada hastaların cilt kalınlığı arttıkça yöntemin etkisi ve etki süresi azalır.

 Hangi Bölgelere Askı İşlemleri Yapılabilir?

 Uygulama yüz bölgesinde; yanaklar, çene hattı, elmacık kemikleri, yüz ovali hattı, şakak, alın çizgileri, kaş ve boyun bölgesinde uygulanmaktadır. Bu uygulamaların süresi askının uygulandığı yere göre ortalama 20 ile 40 dakika arasında değişmektedir.

 Askılama İşlemlerinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dokularda sağlanan etkiler iki yıla kadar kalıcı olmakla beraber hem hastalar arasında cilt özelliklerinin farklı olması hem de bir taraftan normal yaşlanma süreçlerin devam etmesi nedeni ile işlemin sonuçlarının kalıcılığında farklılıklar olabilmektedir. Kullanılan iplerin cilt altı dokularda erirken doku içinde yenilenmeyi sağlayan mekanizmaları uyararak yeni kolajen sentezini tetiklemesi kalıcılığını artıran önemli avantajlardan birisidir.

Askı İşleminden Önce Neler Yapılmalıdır?

 Tüm cerrahi girişimlerde olduğu gibi yüz askı işlemlerinde de işlemden 3 hafta öncesinden aspirini ve sigarayı kesmek gerekmektedir. Son bir hafta da kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Örneğin; yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği gibi bitkisel ürünler ile tüm zayıflama ürünleri kullanılmamalıdır.