NEM AŞISI

NEM AŞISI

Nem Aşısı Nedir? 

Yaş ilerledikçe derinin sentezlediği kolajen, fibroblast ve hyaluronik asit gibi yapı taşlarının üretiminde bir azalma olur. Buna bağlı olarak ciltte kırışıklar meydana gelmeye başlar. Aynı zamanda derinin elastikiyetini kaybetmesiyle bağlı sarkmalar da oluşabilir. Çevresel faktörler, hormonal değişimler, sigara ve alkol kullanımı gibi unsurlar da eklendiğinde yaşlanma belirtileri belirginleşir. Nem aşısı tam da bu noktada devreye giriyor.

Cildin ilerleyen yaşa direnmesinde hyaluronik asit son derece önemlidir. Nem aşısı işleminde cilde hyaluronik asit, mineraller ve aktive edici özellikte olan farklı moleküller enjekte ediliyor. 

Halk arasında altın iğne tedavisi olarak da adlandırılan nem aşısı, cildin su tutma özelliğini güçlendirerek nem ihtiyacının da karşılanmasını sağlıyor. Böylelikle cilt nemlenirken aynı zamanda yeniden kolajen ve fibroblast üretmeye de başlıyor. 

Kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak kalsiyum hidroksiapatit, mannitol, vitaminler ve benzeri içerikler de aşıya eklenebilir. Sadece tek seans uygulamanın bile ciddi faydalarının olduğunu söyleyebiliriz.

Nem Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır? 

Uygulamanın en sık gerçekleştirildiği bölgeler yüz ve boyundur. Bu bölgeler yaşı en çok gösteren bölgelerdir. Yüzde sivilce izleri olan bölgelere de uygulanabilir. Cildin gençleşmesiyle birlikte bu izlerin de ortadan kalkması büyük oranda sağlanır. Dekolte bölgesi de nem aşısı ile gençleştirilebilen vücut bölgeleri arasındadır. Özellikle bu bölgede yer alan dikey formdaki kırışıklıkların giderilmesi için nem aşısından faydalanılabilir. 

Yara izleri olan bölgelere de rahatlıkla uygulama yapılabilir. Yaşlanma belirtilerinin net bir şekilde gözlemlendiği eller de uygulama yapılan bölgeler arasındadır.

Uygulamanın ardından kısa bir süre sonrasında gözle görülür bir değişim süreci başlar. Bu uygulamada kullanılan materyallere bağlı olarak hücre yenilenmesi hızlanabilir. Hücre yenilenmesinin hızlanması, daha parlak ve genç bir cilt görünümü elde etmeyi sağlar 

Cildin ihtiyaçlarına bağlı olarak nem aşısı uygulamasının tekrarlanması mümkündür. İstenen etkinin kaç seansta elde edilebileceği kişiden kişiye değişebilir 

Nem Aşısının Etkileri Neler?

 • Ciltte su tutunmasını sağlar ve bu yolla dokuların onarılmasına yardımcı olur.
 • Derinin elastikiyetinin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Ciltteki nem düzeyini artırır.
 • Yaşlanma sürecinin etkilerini yavaşlatır.
 • Cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar.
 • Deri pigmentasyonunda parlatma etkisi yapar.
 • Hücre yenilenmesini artırır ve bu sayede lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
 • Yüz bölgesindeki mimik kaslarının gevşemesini sağlayarak ince kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.
 • Ciltteki kollajenin artmasını sağlar.
 • Cilt renginin tonunda düzelme sağlar.
 • Cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Nem Aşısı Nasıl Yapılır?

Uygulamanın gerçekleştirileceği bölge lokal anestezik kremler ile uyuşturulur. Uygulama mezoterapi yöntemiyle yapılır, yani deri altındaki alt tabakaya özel olarak hazırlanan karışım enjeksiyonla gönderilir. Mikro iğneler cilt altında istenen tabakaya ulaştırılır ve cildin ihtiyacına göre hazırlanan kokteylin cilt altına gönderilmesi sağlanır.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim