MİGREN TEDAVİSİ

MİGREN TEDAVİSİ

Botoks ile Migren Tedavisi

Bilimsel araştırmalar göstermektedir ki boyun ve baş kısmında migren atağının başlamasına yol açan sinir sıkışma noktalarıdır. Botoks uygulaması kasları tedavi eden bir yöntemdir. Yani botoks yöntemi uygulanarak sinirlerin sıkışmasının önüne geçilmeye çalışılır ve böylece migren atağı sonlanmış olur.

Migren botoks tedavisi botoks maddenin küçük iğneler yardımıyla ağrının oluştuğu bölgelere enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Genelde alın, baş ve boyun bölgesine uygulanır. İşlem sırasında acı duyulmaz. Küçük iğne batması gibi minik acılar hissedilebilir. Uygulamanın süresi ortalama 15 dakika olup belli aralıklarla tekrarlanmaktadır. Bu işlemler migren kroniklikten çıkana kadar tekrar eder. Genelde 12 hafta aralığı vardır. Çoğunluk 2 seansta sonuç almaya başlanır.

Botoks ile migren tedavisinde estetik botoks uygulamasından çok daha fazla dozda botoks uygulanması gerekmektedir. Uygulamada alın bölgesine, kaş ortasına, şakaklara, ense köküne ve omuzlara da uygulama yapılır.

Botoks ile Migren Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Migren tedavisinde botoks yönteminin kullanılmasının en önemli avantajı ilaç kullanımını oldukça azaltmış olmasıdır. Hatta bazı hastalar hiç ilaç kullanmamaktadır. Migren botoksu yönteminden sonra hastaların migren ataklarında ciddi anlamda bir azalma gözlemlenmiştir.

Migren ile Botoks Tedavisi Hangi Hastalar İçin Uygundur?

Her migren ağrısı ve migren atağı yaşayan hastada botoks yöntemi uygulanmamalıdır. Bazı hastalarda botoks yöntemi faydalı olmayabilir. Sıklıkla migren atağı geçiren kişilere ve migren tedavisinde kullanılan diğer yöntemlerden herhangi bir fayda görmeyen kişilere çok fazla ilaç kullanmak yerine botoks yöntemi yaptırmalarını öneriyoruz.

Migren tedavisinde botoks uygulamasından sonra başarılı ve olumlu etkilerinin ortaya çıkması 3 ile 10 gün arasında sürer.  Botoks uygulamasından sonra hasta normal hayatına dönebilir ve sosyal aktivitelerini yerine getirebilir. Botoks uygulaması günlük yaşamı etkilemez.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim