MEDİKAL BAKIM

MEDİKAL BAKIM

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Makyaj ve cildin maruz kaldığı zararlı ışınlar cildi zamanla yıpratır ve canlı görünümünü soldurur. Epidermisin üst katmanlarında biriken kir ve makyaj artığı, cildin salgıladığı yağla birleştiğinde, zamanla gözenekleri tıkar. Nefessiz kalan deri yeterince kendi kendini temizleyemez hale gelir. Sebum dengesinin bozulması birçok cilt probleminin başlangıç noktasıdır. Aşırı yağlanma ya da kuruma gibi yaygın cilt sorunlarına neden olur ki, yaşlanmanın etkileri, sebum dengesi bozulmuş bir ciltte çok daha kolay ve hızlı ortaya çıkar. 

Düzenli şekilde yapılacak medikal cilt bakımları cildin kaybettiği canlılığını geri kazandırarak sağlıklı bir görünüme kavuşmasına destek olur.

Medikal cilt bakımı dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan bir cilt bakım işlemidir. Yüzünüzü ışıl ışıl canlandırır. Derinlemesine temizlik ve kan dolaşımının harekete geçmesiyle cildin tüm katmanları nefes alır. Gözeneklerin temizlenmesi sayesinde cildin ihtiyacına uygun olarak seçilen, etkili medikal cilt bakımı ürünleri, derin katmanlara kadar iletilir.

Medikal Cilt Bakımında Neler Yapılır?

Medikal cilt bakımının asıl amacı cildin derinlemesine temizlenmesidir.

  • Cildin bakıma hazırlanması için cilt temizlenir.
  • Tüm gözenekleri tamamen temizlenen cilt toniklenerek gözeneklerin sıkılaştırılması hedeflenir.
  • Toniklenen cilde ölü derilerden arındırmak için peeling işlemi uygulanır.
  • Buhar banyosu ile iyice yumuşatılarak devam edilecek işlemlere uygun hale getirilecektir.
  • Bu işlemler sonrasında cilt yatıştırıcı serumlar sürülerek sakinleştirilir.
  • Gevşeyen deriyi toparlamak için tonikleme işlemleri gerçekleştirilir.
  • Sonrasında cilde uygun ve gerekli içerikleri bulunduran özel maskeler uygulanarak, bakımın daha da kalıcı olması hedeflenir. Maske bir süre bekletilir ve temizlenir.
  • Temizlenen cilde uygun nemlendiriciler sürülerek masaj yapılır.
  • Son olarak güneş kremi uygulanır ve cilt bakımı bitirilir.

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Yoğun bir akne dönemi, siyah nokta sorunu gibi durumlar söz konusu ise başlangıçta birkaç sean boyunca iki hafta arayla, medikal cilt bakımı yapılabilir. Yoğun makyaj uygulamak durumunda olan ciltler için iki hafta, 21 gün gibi periyotlar tercih edilebilir.

Düzenli cilt bakımı rutini için ideal olan, ayda bir medikal cilt bakımı yaptırmak ve cildinizin ihtiyacına uygun diğer bakımlarla, medikal cilt bakımını kombine etmektir.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim