KİMYASAL PEELING

KİMYASAL PEELING

Kimyasal Peeling Nedir?

Dermapeeling olarak da bilinen kimyasal peeling tedavisinde cilt görünümünü iyileştirmek için kimyasal bir solüsyon kullanılır. Bu tedavide cildinizin katmanlarında kontrollü hasar yaratıyoruz. Bu işlem sonrasında cilt katmanları soyularak daha genç bir cilt yüzeyi ortaya çıkıyor. Yeni gelen taze cilt katmanları bu işlem sonunda daha az çizgi ve kırışıklık sayesinde pürüzsüz, parlak ve eşit cilt rengine sahip oluyor.

Hangi Koşullarda Kimyasal Peeling Uygulanır?

Kimyasal peeling sorunlu cilt yüzeyini tedavi etmek, cilt tonu ve dokusunu iyileştirmek için kullanılır. Yüz, boyun veya el üzerinde uygulanabilir. Göz ve ağız çevresinde oluşan ince çizgiler, güneş hasarları ya da lekeleri, yaşlanma ve kalıtsal faktörlerin sebep olduğu kırışıklıklar, düzensiz cilt renkleri, hamilelik lekeleri üzerinde de oldukça etkilidir.

Tüm Cilt Tipleri İçin Uygun Mudur?

Açık yarası olmayan, derin cilt yara izi öyküsü olmayan, güneşten hasar almamış cilt yüzeyleri üzerinde uygulanabilir.

Kimyasal Peeling İşlemi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle işlem sırasında gözleri ve saçlar işlem solüsyonundan korunmalı ve cilt yağdan iyice arındırılmalıdır Sonrasında cilde kimyasal solüsyon uygulanır ve kontrollü şekilde cildin alt tabakasına etki etmesi beklenir. Cilt probleminiz uzman estetiysen tarafından en doğru şekilde incelenerek hedefe hizmet eden en doğru kimyasal seçilir.

Kimyasal Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hafif bir kimyasal peeling yaptırdıysanız; Cildinizde işlem sonrası güneşten yanmış gibi hafif bir kızarıklık reaksiyonu gerçekleşmesi normaldir. Sonrasında 3-7 gün süren pullanma yaşanması mümkündür. İşlem sonrası size verilen solüsyon ile cildinizi nemlendirmeniz ve mevsim ne olursa olsun güneş kremi uygulamanız gerekir.

Orta düzeyde bir kimyasal peeling yaptırdıysanız; Kızarıklık, şişme, pullanma ve batma olması beklenen reaksiyonlar arasındadır. Bu durum 48 saat kadar sürebilir. Sonrasında oluşacak soyulma 7-14 arasında düzelmeye başlar Cilt işlem sonrası anlatıldığı gibi yıkanmalı ve sonrasında iyice kurulanarak verilen merhem ile nemlendirilmelidir. Güneş ışınlarından uzak durulmalı, kapalı ortamda dahi olunsa güneş kremi sık sık tekrarlanmalıdır.

Derin bir kimyasal peeling yaptırdıysanız; İşlem sonrası uygulama bölgesi bandajlanarak kapatılır. Genellikle 14-21 günlük iyileşme süreci olur.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim