Düşük Kaşlar Nasıl Kaldırılır?

Düşük kaşlar yorgun ve mutsuz gözükmenize sebep olur. Botoks ile kaş kaldırmak bazı hastalarda mümkündür. Ama botoks kaslara etkili bir ilaçtır, kaş uçlarınızın kalkmasını sağlayan kaslar kuvvetli ise botoks ile kaşlarınız bir miktar kalkabilir. Değilse kalkmaz. Ayrıca botoksun etki süresi 4-6 aydır.

Neden İp ile Kaş Askılama?

Kaşları o bölgedeki kasların kuvvetinden bağımsız olarak istediğimiz kadar kaldırmak istediğimizde yapabileceğimiz en iyi ve kalıcı ameliyatsız işlem ip askılamadır.

İp ile Kaş Askılama Nasıl yapılır

Uygulama alanı sterilize edilir, işlem bölgesi iğne ile uyuşturulur. Böylece işlem esnasında hiçbir şey hissetmezsiniz. Kaş bölgesinden içinde ip olan bir kanül ile giriş yapılır, son noktada saçlı deriye ip kendi tutunur ve kanül girdiği yerden geri çekilir. Ayrıca bir noktadan çıkış yapılmaz. Böylece tek bir noktada açıklık olur. Giriş yeri ertesi gün kaybolur. İşlemden sonra morarma ve ödem olabilir, genelde 1 haftaya kadar geçer.

Uygulamada 4-6 adet ip kullanılır.

Kimlere Kaş Askılama yapılabilir?

Kaş askılama genç, yaşlı farketmeden kaş düşüklüğü ya da göz kapağı düşüklüğü olan her hastaya yapılabilir.

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızı merak ediyorsanız karşıdan ve yan profilden çekilmiş fotoğrafınızı 0 532 330 0 331 ‘ whatsapp üzerinden gönderirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İp Askılamanın Kalıcılığı Ne Kadardır?

3 ay içinde iplerin etrafında kolajen ağ oluşur. İpler 9 ayda erir, iplerin etrafında oluşan kolajen ağ kişinin metabolizmasına göre 1 ila 2 yıl arası kalır.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulamanın yapıldığı gün işlem bölgesine herhangi bir kozmetik malzeme kullanmamanız gerekir. Masaj yapmanızı önermem. 1 hafta sırt üstü yatmanız daha iyi olacaktır. Reçetenizde yazan ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekir. İşlemden 20 gün sonra kontrol uygulanır.

İpler Kopar mı?

İp Askılamada 6D STAR ASKISI iplerini kullanıyorum. 6D teknolojisi, cog iplerinin üretiminde geliştirilmiş en ileri tekniklerden biridir. 6D (6 Boyutlu) dizilimi ve 360°’lik Hexa-COG (kılçıkları) yapısı, geleneksel cog iplere göre daha güçlü ve kalıcı bir sonuç verir. Bu teknoloji sayesinde birçok ipin aksine kopma yaşanmaz.

Uzun Süreli Sonuçlar Nasıl?

İpler ile askılama uygulamalarını 2012 yılından beri kullanıyorum. İlk yıllarda hem Türkiye’de hem yurtdışında birçok eğitim aldım. Artık meslektaşlarıma bu uygulamaların eğitimini ben veriyorum. Hastalarımda işlemlerin etkinliği kadar güvenli olması da önemli. Uzun yıllara dayanan deneyimlerim doğrultusunda şu an kullandığım ipleri kendi geliştirdiğim tekniklerle kombinlediğimde 6D STAR ASKISInın en etkili ve güvenli yöntem olduğunu söyleyebilirim.