İP ASKI İLE ŞAKAK GERME

İP ASKI İLE ŞAKAK GERME

İp ile Şakak Germe Nedir?

Kişi yaş aldıkça ve yer çekiminin vücudumuza olan etkisi sebebiyle bir süre sonra şakaklarımız hafif bir biçimde aşağı sarkmaya başlar. Bu sarkma göz çevremizi ve kaş çevremizi de baskıyla etkiler. Sarkan şakak bölgesinin ip askılama ile gerdirilmesi mümkündür.  İple gerdirme yöntemi işlen öncesi bölge iğneyle uyuşturulduğu için acısız ve ağrısızdır. Yerleştirilen ipler sayesinde şakak kısmındaki deriniz tekrar esneme özelliği kazanacak ve yeniden yapılandırılacaktır.

Kimlere İp ile Şakak Germe Yapılabilir?

Şakak germe saçını at kuyruğu şeklinde toplamış gibi gergin şakaklara sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir.

İp ile Şakak Germe Nasıl Yapılır?

Uygulama alanı sterilize edilir, işlem bölgesi iğne ile uyuşturulur. Böylece işlem esnasında hiçbir acı hissetmezsiniz. Şakak bölgesinden içinde ip olan bir kanül ile giriş yapılır, son noktada saçlı deriye ip kendi tutunur ve kanül girdiği yerden geri çekilir. Ayrıca bir noktadan çıkış yapılmaz. Böylece tek bir noktada açıklık olur. Giriş yeri ertesi gün kaybolur. İşlemden sonra morarma ve ödem olabilir, genelde 1 haftaya kadar geçer.

İp Askılamanın Kalıcılığı Ne Kadardır?

3 ay içinde iplerin etrafında kolajen ağ oluşur. Yüz uygulamalarında ipler 9 ayda erir. İplerin etrafında oluşan kolajen ağ kişinin metabolizmasına göre 1 ila 2 yıl arası kalır. Fakat göz çevresini yapısı yüzün diğer yerlerinden biraz farklıdır, deri daha incedir, güneşten ve dış etkenlerden daha fazla etkilenir. Göz çevresinin yağ dokusu ve kasları da yüzün diğer yerlerinden farklıdır. Bu sebeplerden göz çevresi uygulamalarında kalıcılık 6 ay ila 12 ay arasındadır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulama sonrasında bölgenin mutlaka temiz tutulması ve toz duman gibi unsurlardan uzak durması gereklidir. Uygulamanın yapıldığı gün işlem bölgesine herhangi bir kozmetik malzeme kullanmamanız gerekir. Masaj yapmamalısınız. 1 hafta sırt üstü yatmanız daha iyi olacaktır. Reçetenizde yazan ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekir. İşlemden 20 gün sonra kontrol uygulanır.

İpler Kopar mı?

İp Askılamada 6D STAR ASKISI iplerini kullanıyoruz. 6D teknolojisi, cog iplerinin üretiminde geliştirilmiş en ileri tekniklerden biridir. 6D (6 Boyutlu) dizilimi ve 360°’lik Hexa-COG (kılçıkları) yapısı, geleneksel cog iplere göre daha güçlü ve kalıcı bir sonuç verir. Bu teknoloji sayesinde birçok ipin aksine kopma yaşanmaz.

Uzun Süreli Sonuçlar Nasıl?

İpler ile askılama uygulamalarını 2012 yılından beri kullanıyorum. İlk yıllarda hem Türkiye’de hem yurtdışında birçok eğitim aldım. Artık meslektaşlarıma bu uygulamaların eğitimini ben veriyorum. Hastalarımda işlemlerin etkinliği kadar güvenli olması da önemli. Uzun yıllara dayanan deneyimlerim doğrultusunda şu an kullandığım ipleri kendi geliştirdiğim tekniklerle kombinlediğimde 6D STAR ASKISI’nın en etkili ve güvenli yöntem olduğunu söyleyebilirim. 

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim