İĞNELİ LİPOLİZ

İĞNELİ LİPOLİZ

İğneli Lipoliz Nedir?

İğneli lipoliz, yağ dokusu içerisine fosfatidilkolin ve deoksikolat ilaçlarının enjekte edilmesi ile yapılan bölgesel incelme yöntemidir. Uygulanan ilaçlar o bölgedeki yağın eritilmesine yardımcı olur.

İğneli Lipoliz Nasıl Etki Eder?

Lipoliz vücuda enjekte edildiğinde hücre zarının geçirgenliğini artırır ve parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından yok edilir. Dolayısıyla yağ hücrelerinin sayısını azaltmaya yardımcı olur, bölgesel yağ birikimlerini cilt derisinin gevşemesine yol açmadan kolaylıkla yok eder.

Lipolizin Etkisi Ne Zaman Başlar?

Lipolizin etki süresi kişiye göre değişir. İğneli lipoliz yaptırmak isteyen kişinin yağlılık problemine göre seans sayısı değişecektir. Birinci seansın sonuçları yaklaşık olarak 2 ve 3 haftadan sonra görülmeye başlar. Fakat erime daha uzun süre boyunca devam eder. Seans sayıları kişinin problemine göre değişmekle birlikte genellikle 3 ila 6 seans ya da 4 ila 8 seans arasında olur.

İğneli Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Doğum sonrası kalan yağ kitleleri, çene altı, kollar, karın, bel ve kalça, basen ve bacak bölgesindeki bölgesel yağlanmalara iğneli lipoliz uygulanabilir. İğneli lipoliz yöntemini yaptırdıktan sonra dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiği sürece sonuçlar daha kalıcı olur.

İğneli Lipoliz Yöntemi Uygulanırken Ağrı Ya Da Acı Hissedilir Mi?

Acı kesinlikle hissedilmemektedir. Mezoterapi iğnesine benzer ve son derece ince uçlu iğneler ile uygulama yapılır. Uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, hassasiyet, ısı artışı ve bazen küçücük morarmalar görülebilir. Fakat bu yan etkiler kısa süre içinde geçer.

İğneli Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

  • Kalp yetmezliği rahatsızlığı bulunan kişiler
  • Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişiler
  • Hamilelik ya da emzirme döneminde olan anneler

İğneli Lipoliz Yönteminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağların karaciğer yolu ile parçalanması nedeniyle tedavinin iyileşme sürecinde kesinlikle alkol kullanılmamalıdır. İğneli lipoliz tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan da kaçınılmalıdır. Tedavi süreci tamamen bittiğinde ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileşince iğneli lipoliz uyguladığımız hastalarımızın güneşlenmesinde herhangi bir sakınca bulunmaz.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim