GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Özellikle kadınlar 30’lu yaşlara geldiğinde her iki kadından bir tanesi göz halkaları korkusu duyar. Göz altı morlukları ile torbalanmaların nedeni ise çoğunlukla genetiğe dayanır. Sadece uyku problemleri, alkol ve bazı alerjik durumlar bunu tetiklemekte ve arttırmaktadır.

Göz yapımıza baktığımızda göz küresi, orbita çukuru dediğimiz kemik bir yapı içinde bulunur. Orbita içinde göz küresi ve göz kaslarını özel yağ paketleri çevreler. Orbital septum denen perde şeklindeki yapı orbitayı dolduran yapılar önünde bir bariyer görevi görür. Septum genetik ya da ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyerek yağ torbalarına yeterli destek sağlayamaz. Bu nedenle yağ torbaları dışardan daha görünür hale gelir. Yaş ilerlediği zaman yüzün kemik yapısında incelmeler olacağından kemik yapısı daha geride görünür. Ayrıca smas dediğimiz yüzün kas, yağ, bağ ve sinir dokusunu taşıyan yumuşak dokuda oluşan sarkmalar nedeniyle göz altı bölgesinde doku kaybı meydana gelir. İşte bu nedenle gözlerin altında boşluk meydana gelir. Aslında oluşan boşluk çok az da olsa gölgelerden kaynaklı derin görünebilir.

Bu tip sorunlar göz altı ışık dolgusu ile ciddi anlamda çözüme kavuşturulmaktadır.

Bundan ışık dolgusu, göz altında var olan bütün sorunları çözecek gibi bir anlam çıkmaması gerekir. Göz altındaki çökmelerin ve koyu morlukların, halkaların büyük kısmına etkilidir. Belli bir yaşın üzerinde ve büyük torbaları olan kişilerde çözüm alt göz kapağı estetiğidir. Işık dolgu işe yaramayabilir. Yaşı nispeten genç ve torbaları küçük kişilerde dikkatli yapmak koşuluyla işe yarar. Bunu söyleyebilmenin en iyi yolu tabi doktor muayenesinden geçiyor.

Gözaltı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Gözaltı morlukları tedavisi için özel olarak yapılan, aslında vücut tarafından da üretilen hyaluronik asit olarak adlandırılan bir dolgudur, içeriğinde hyaluronik asit bulunmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusunun yavaş yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir krem uygulama bölgesine sürülür.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulandıktan Sonra Ne Beklenir?

Gözaltı ışık dolgusu, derine yapılan bir dolgudur. Dolayısıyla verildiği anda hafif bir sonuç fark etseniz de asıl olarak 1 hafta sonra tam düzelme sağlanacaktır. Ayrıca çok iyi su tutan bir dolgudur, bu yüzden 1 hafta sonra dolgu hücrelerinizle birleşecek, hacim kazanacak ve gözaltlarına yayılacaktır.

Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Yitirir?

Gözaltı ışık dolgusunda hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen sonuçlar alınmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından etkisi yaklaşık 1 yıl sürer. Kişisel faktörlere bağlı olarak 3 yıl sonra dahi etkisini koruduğu kişiler vardır. Her ışık dolgusu uygulama tekrarından sonra bu süre uzar.

 

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim