GÖZ ÜSTÜ DOLGUSU

GÖZ ÜSTÜ DOLGUSU

Üst Göz Kapağı Dolgusu Nedir?

Yüzümüz yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan bir yapıya sahiptir. Yaş almaya bağlı olarak deformasyonların en çok görüldüğü yerlerden biri olan göz çevresinde başta cilt gevşeklikleri olmak üzere birçok problem belirebilir.

Hacim kayıpları sonucu çoğu zaman üst göz kapağında gevşemeye bağlı olarak kişi çok daha yaşlı ve yorgun görünebilir. Küçük bir dolgu dokunuşuyla bu deformasyonları geride bırakarak daha genç bakışlara kavuşmak mümkündür.

Üst Göz Kapağı Dolgusu Nedir?

Klinik ortamda hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan üst göz kapağı dolgusunda amaç, yaş almaya bağlı olarak eriyen cilt altı dokuları yerine koyup hacim kazandırarak üst göz kapağı cildinde gergin, genç bir görünüm elde etmektir.

Üst Göz Kapağı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz kapağı dolgusu işleminde hastanın göz çevresine enfeksiyon işlemi yapılır. Hangi bölgeye dolgu maddesinin enjekte edileceği, daha önce yapılan incelemede ve muayenede kararlaştırılmış olur. Çoğu zaman anesteziye ihtiyaç duyulmadan yapılan bir işlemdir ancak ender durumlarda topikal anestezi de uygulanabilir. Dolgu materyali genellikle orbital kemiğinin gerisine doğru enjekte edilir. Alt göz kapağı dolgusunda gözyaşı çukurlarının içerisine 0,3 cc ila 0,5 cc arasında dolgu materyalinin enjekte edilmesi yeterli olur. İşlem sadece dakikalar içerisinde tamamlanır ve hastanın hiç beklemeden günlük hayatına geri dönmesi mümkündür.

Göz Kapağı Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

  • Göz kapakları gergin durur ve ışığın tam olarak yansıtması sağlanır.
  • Gözlerde daha açık ve aydınlık bir ifade oluşur.
  • Göz kapaklarındaki kırışıklıklar en aza indirilir.
  • Göz kapağı ve kaştaki sarkmalar toparlanır.
  • Gözlerde yukarıya doğru gençleşmiş bir ifade oluşur.

Göz Kapağı Dolgusunun Etkisi Kalıcı Mıdır? 

Kalıcılık süresi kişinin cilt yapısı ve buna benzer hususlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. İlk defa uygulanan dolgu işleminde hyarülonik asit türlerinin kullanımıyla gerçekleştirilen dolgular yaklaşık 1 yıl boyunca kalıcılığını korur. İkinci ve sonraki göz kapağı dolgusu işlemlerinin kalıcılık süresinin ise çok daha uzundur.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim