GENÇLİK AŞISI

GENÇLİK AŞISI

Gençlik Aşısı Nedir?

Bildiğimiz gibi bebeklerin ciltleri son derece sağlıklı, canlı ve pürüzsüzdür. Bunun nedeni bebeklerin vücutlarında bulunan hyalüronik asit miktarının yüksek olmasıdır. Yaşlanmayla birlikte vücuttaki hyalüronik asit miktarı azalır. Aynı şekilde cildin kendisini onarma ve sıkılaştırma oranında da buna paralel bir şekilde azalma görülür.

Hyalüronik asit, vücudun en önemli yapı taşlarından biridir. Kan damarlarından iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar vücudumuzun her yerinde bulunur. Hyalüronik asit, cilde canlılığı, nemi ve parlaklığı verir. 25-30’lu yaşlardan itibaren azalması ciltteki yaşlanma sürecini hızlandırır.

Gençlik aşısı, cilde canlılık, nem ve elastikiyet kazandırarak doku onarımı sağlayan, cildin yıpranmasına karşı koruyuculuk özelliği bulunan bir kokteyl karışımdır. Bu karışımın içerisinde peptitler, vitaminler gibi birçok uyarıcı ürünle birlikte en fazla oranda hyalüronik asit bulunur.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Gençlik aşısı 20 yaş üzerindeki tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Yüz, el, boyun ve dekolte gibi bölgelere sıkça uygulanan gençlik aşısı, uygulandığı bölgelerdeki sorunları çözme bakımından oldukça etkili bir uygulamadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulaması iğnelerle yapılan bir işlemdir. Hastanın herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi için uyuşturucu krem uygulanır. Bu uygulamanın akabinde enjeksiyon gerçekleştirilir. Uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir, nadir de olsa morluklar meydana gelebilir. Bunlar 2-3 gün içinde kaybolur. Gençlik aşısının etkisi, ortalama 5 gün içinde kendini gösterir. Uygulamadan sonra cilt, canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.  

Gençlik Aşısı Kaç Seans Yapılır?

En az 2 seans olmak üzere, cildin biyolojik yaşına ve belirgin sorunlarına bağlı olarak 3-4 seanstan oluşan protokoller şeklinde uygulandığında, gençlik aşısının etkileri en iyi şekilde ortaya çıkar ve sonuçları daha uzun süre kalıcı olur.

Gençlik Aşısının Cilt Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

  • Cildi parlatır.
  • İnce kırışıkları giderir.
  • Cildi nemlendirir.
  • Cildi canlandırır daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. 

Gençlik Aşısı Nerelere Uygulanır?

  • Alın çizgilerinin giderilmesinde etkilidir. 
  • Yüzün tamamında gençleştirme, kırışıklık giderme ve cilt canlandırma amacıyla kullanılır. 
  • Dekolte bölgesi gençleştirmede son zamanların popüler uygulamaları arasındadır. 
  • El gençleştirme de yoğun olarak kullanılmaktadır.
  • Daha enerjik bir göz çevresi ve tazelenmiş bakışlar için kaş çevresine uygulanabilir.  

Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama sonrası cildin su ile temas etmemesi gerekir, ilk gün duş alınmaz. Direk olarak güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Bir gün sonra makyaj yapmaya devam edebilirsiniz fakat ilk birkaç gün makyaj tarzının cildin nefes almasını önlemeyecek şekilde olmasına özen göstermekte fayda var. Gençlik aşısı yapıldıktan sonra bol su içmek hem aşısını etkisinin daha hızlı ortaya çıkmasını sağlar hem de kalıcılığını artırır. 

 

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim