EL DOLGUSU

EL DOLGUSU

El Dolgusu Nedir?

Yaş almaya bağlı deformasyonlar söz konusu olduğunda pek çok kişinin aklına ilk olarak yüz bölgesinde meydana gelen hacim kayıpları ve cilt kırışıklıklar gelse diğer de aslında söz konusu yaş almak ve getirdiği deformasyonlar olunca en az yüz bölgemiz kadar ellerimiz de yaşımızı göstermekte ve yaş almanın getirdiği deformasyonlardan nasibini almaktadır. Ameliyatsız estetik yöntemlerle artık ellerimizdeki deformasyonlara da konforlu şekilde müdahale edilebilmektedir.

Güvenilir ve konforlu bir uygulama olan el dolgusu uygulamasında amaç, ellere kaybettiği hacmi geri vererek elin sırt bölümündeki kırışıklıkları gidermek ve daha genç bir el görünümüne kavuşmaktır.

Geçmişten günümüze estetik görünümün vazgeçilmezi olan zarif ve narin eller, yaş almaya bağlı olarak cilt altı dokuların erimesiyle kırışıklıklara derin çizgilere ve iskeletimsi görünüme maruz kalır. El dolgunu uygulaması bu deformasyonları ortadan kaldırmak için yapılan etkili ve güvenilir bir işlemdir. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan el dolgusu işlemi oldukça kısa süren bir işlemdir.

El Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi eller özel temizleyiciler ile temizlenir. Anestezi kremi uygulanır ve bölgenin uyuşması beklenir. Uyuşma gerçekleştikten sonra el üzerinde dolgu koyulacak yerlere karar verilir ve çizim yapılır. Daha sonra kanuller yardımı ile yağ dokusunu kaybetmiş ve sarkmış olan el derisinin altına dolgu enjekte edilir. İşlem ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede biter.

El Dolgusu Mezoterapi İle Birlikte Yapılabilir Mi?

Mezoterapi uygulamalarıı doğru seçimler yapıldığı takdirde uygulandığı her noktadaki cilt kalitesini arttırır. Elde dolgu uygulamaları ile hacim ve nem arttırılırken, mezoterapi uygulmaları ile lekeleri açmak ve cildi canlandırarak gençleştirmek mümkündür.

El Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama sonrası ilk 24 saat el üzerine nemlendirici sürmekten kaçınmalısınız. Gerekli görülür ise antibiyotikli krem kullanmasınız. İki hafta boyunca bol su tüketmeniz önemlidir. İlk gün ellerinizi sıkmaktan kaçınmalısınız.

 

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim