DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

Dudak Dolgusu Nedir?

Daha dolgun dudaklara sahip olmak, dudakların kontür hatlarını belirginleştirmek ve dudakların simetrik görünmesi sağlamak için en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarının başında dudak dolgusu geliyor. Hyalüronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular kullanılarak yapılan dudak dolgusu uygulamaları sayesinde kısa sürede doğal görünümlü dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusunun yüz anatomisini çok iyi bilen tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gerekir. Dudak dolgusu işlemi öncesinde anestezi kremi sürülerek dudakların tamamen uyuşması sağlanır. Dudak dolgusu uygulamalarında çapraz bağlı hyalüronik asit içeren, yumuşak yapıya sahip, kalıcı olmayan dermal dolgular kullanılır. Kişiye özel olarak açılan 1 ml (bir tüp) dudak dolgusu, dudak bölgesinde cilt altına daha önceden kararlaştırılan bölgelere enjeksiyon ile yerleştirilir. Dudak dolgusu uygulaması sırada dudaklar tamamen uyuşmuş olduğu için herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez. Enjeksiyon işlemi yaklaşık 5-10 dakika içerisinde tamamlanır. Dolgun dudaklar için istenen hacim artışı anında görünebilir. İşlem sonunda dudakların ne kadar hacimli olacağı, işlem sırasında kullanılan dolgu miktarına bağlı olarak değişir.

Dudak Dolgusunun Kalıcılık Süresi Nedir?

Dudak Dolgusu uygulamalarında ortalama kalıcılık süresi 1 yıldır. Uygulama sırasında kullanılan hyaluronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular zamanla vücut tarafından emilerek kaybolur ve dudaklar işlem öncesi haline geri döner.

Bu süre dudaklara yapılan dolgunun etkisi kişinin yaşıyla, dudak şekliyle, dudakların elastikiyeti ile ve kullanılan dolgu maddesinin özellikleriyle ve miktarıyla ilgili olarak farklılık gösterebilir. Ayrıca kişinin fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevresel koşulları dudak dolgusunun kalıcılık süresini belirler. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması halinde bir sonraki dudak dolgusunun kalıcılık süresini daha uzun olacaktır.

Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamadan günü dudaklarınıza herhangi bir kozmetik ürün kullanmayın. Size önerdiğimiz kremler ile dudaklarınızı bol bol nemlendirin. İşlemden bir sonraki günden itibaren size gösterdiğim şekilde masajlar yapın.  Dudak dolgu uygulamasından sonra özellikle ilk 4 saat içerisinde sert çiğneme hareketleri yapmayın, sıcak yemek veya içmekten kaçının. Dudağı ovalamayın ve öpüşmeyin. Ruj sürmeyin.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim