DERMAPEN

DERMAPEN

Dermapen Nedir?

Dermapen, yara izlerinin, sivilce izlerinin, çatlakların, kırışıklıkların, renk eşitsizliğinin ve cildin gençleşmesinin iyileştirilmesi için yapılan mikro-iğneleme tedavisidir. Cildin yarasız iyileşme ve doğal kollajen üretimini destekleyerek cildin kendi kendini tedavi etme sürecini başlatır. Kolajen uyarımı tedavisi olarak da bilinen dermapen güneş lekelerinde de etkilidir.

Dermapen uygulama değil bir cihaz markasıdır. Dermapen adı altında farklı iğneli cihazlarla da uygulama yapılmaktadır. Orijinal cihaz dışında yapılan uygulamalar maalesef fayda yerine çoğu zaman ciltte hasara yol açmaktadır.

Dermapen Nasıl Etki Eder?

Dermapen uygulamasında titreşimli iğnelerle ciltte mikro kanallar açılır ve cildin kendi iyileşme mekanizmaları etkinleştirilir. Aynı zamanda bölgeye uygulanan mezoterapi solüsyonları, hyarulonik asit, PRP veya CGF dermapen tarafından açılan kanallardan kolaylıkla emilerek, doku çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yenilenir.

Dermapenin Faydaları Nelerdir?

Yüze yapılan dermapen uygulamasının öne çıkan faydaları şunlardır:

  • Sivilce izleri
  • Yaşlılık lekeleri
  • Güneş lekeleri
  • İnce çizgiler ve kırışıklıklar
  • Büyük gözenekler
  • Azalmış cilt elastikiyetinin arttırılması
  • Deride düzensizliklerin düzeltilmesi

Dermapen (mikroiğneleme) bazen vücudun diğer bölgelerindeki çatlakları tedavi etmek için de kullanılır. Dolgu maddeleriyle kombine olarak uygulandığında bacak ve karın bölgesindeki çatlaklar için de etkili bir tedavidir. Vücudun diğer bölgelerindeki yara izlerinde de dermapen tedavisi uygulanabilir.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Uygulaması öncesinde cilt iyice temizlenir ve dezenfekte edilir, anestezik krem uygulanır. Dermapen tedavisi sırasında kalem benzeri bir aletle deri altına küçük iğneler yapılır. Dermapen uygulanacak bölgeye gerektiği durumlarda hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları, PRP uygulanabilir. Uygulama yaklaşık yarım saat sürer. Cilt sorununa bağlı olarak 2-6 seans şeklinde uygulanabilir. Seanslar birer ay arayla yapılır.

Dermapen Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Dermapen, ameliyatsız bir uygulamadır. Bu nedenle iyileşme süresi minimumdur. Dermapen uygulamasını takip eden ilk birkaç gün içinde ciltte kızarıklık oluşabilir. Bu, cildinizdeki iğnelerin yaptığı küçük kontrollü travmalara doğal bir tepkidir. Dermapen sonrası cildiniz güneşe karşı daha duyarlı olacaktır, bu nedenle uygulama sonrası güneş kremi bir zorunluluktur.

Dermapen Sonrası Kabuklanma Ne Kadar Sürer?

Dermapen sonrası 2. gün kızarıklıklar geçerek yerini kabuklanmaya bırakabilir. Çoğu zaman kabuklanma olmasa da eğer olursa 3-4. gün kabuklar hızla dökülerek yerini daha parlak pembe bir dokuya bırakır.

Dermapen İlk Seansta Etkisini Gösterir mi?

Çoğu hasta ilk tedavi seansından sonra sonuçları görmeye başlar. Dermapen sonuçları tam olarak 4-6. haftanın sonunda ortaya çıkar. Uygulama tekrarlandıkça sonuçlar daha belirgin hale gelir ve cilt giderek gençleşir.

 

17 Yıllık Deneyim