CİLT GENÇLEŞTİRME

CİLT GENÇLEŞTİRME

Cilt Gençleştirme Nedir?

Yaşlanma belirtileri, kendini en çok cilt üzerinde gösterir. Düzensiz beslenmek, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar, uykusuzluk, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak, cildin yaşlanma sürecini hızlandırır. Zamanla cilt, canlılığını ve elastikiyetini kaybeder.

Otuzlu yaşlardan sonra cilt, hızla değişmeye başlar ve genellikle 40 yaşından sonra kırışıklıklar belirginleşir. Ciltte meydana gelen lekelerden, kırışıklıklardan, sarkmalardan şikayetçi olan kişiler, cilt gençleştirme yöntemlerinden faydalanabilir. Cilt gençleştirme yöntemleri, cildin kalitesini arttırmayı amaçlayan tedavi yöntemleridir.

 

Cilt Gençleştirme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde ameliyatsız yüz germe olarak da adlandırılan uygulamalar sayesinde, ciltteki deforme olmuş yapılar ve sarkmalar tedavi edilebiliyor. Artık günümüz teknolojisi ile yüz gerdirme ve gençleştirme işlemleri sürekli gelişen anatomik bilgiler ve yeni teknikler sayesinde birçok hastayı ameliyat olmaktan kurtarıyor.

Bu uygulamalar sayesinde hastalar tedavi sonrası gündelik iş hayatlarını hiçbir aksaklığa uğratmadan rahatlıkla devam ettirebilirler. Bunun yanında yine ameliyatın gösterebileceği birçok yan etki gibi olumsuz problemlerden de kurtulmuş oluyorlar. Ayrıca bu işlemlerin birçoğu cilt altı dokuları aktif hale getirdiği için gençleşmeye de sebep oluyor. Günümüzde ameliyatsız yüz germe/gençleştirme tedavisinde en çok kullanılan ve kliniğimizde de yaptığımız uygulamalardan bazıları gençlik aşısı (hyalüronik asit aşısı), nem aşısı, dermapen ve sıvı yüz germedir.

Bu uygulamaların hemen hepsi insan cildine minik zerkler halinde faydalı ve gençleştirmeyi aktive edici maddelerin verilmesine dayanır ve cilde hiçbir yan etkileri yoktur.

 

17 Yıllık Deneyim