BÖLGESEL İNCELEME

BÖLGESEL İNCELME

Bölgesel İncelme İçin Etkili Yöntemler Nelerdir?

 

Günümüzde cihazlı yada cihazsız uygulanan bölgesel incelme yöntemlerinin tamamı vücut şekillendirme amaçlıdır ve kilo kaybı hedeflenerek yapılmaz. Bu yöntemler için ideal aday, uygun boy kilo oranına sahip ancak buna rağmen bölgesel yağ birikimi olan kişilerdir.

 

Bölgesel incelme amaçlı sık uygulanan yöntemlerden birisi mezoterapidir. Bu yöntemde yağ yakım özelliği bulunan soya lesitini, safra asiti, karnitin, kafein gibi maddeler özel oranlarda karıştırılarak yağ doku içine enjekte edilir. Küçük enjeksiyonlar halinde yapılır. Kullanılan iğneler oldukça incedir ve uygulama konforludur.

 

İğneli lipoliz, yağ dokusu içerisine fosfatidilkolin ve deoksikolat ilaçlarının enjekte edilmesi ile yapılan bölgesel incelme yöntemidir. Kliniğimizde bu işlemi yaparken uyguladığımız ilaçlar o bölgedeki yağın eritilmesine yardımcı olmaktadır. Bu ilaçlar vücuttaki yağın ve kolesterolün dengeli bir şekilde dağılmasına yardımcı olurlar ve kolesterol ve yağ seviyelerinin dengede tutulmasını sağlarlar.

 

Bölgesel incelme için uyguladığımız bir diğer yöntem G5 masajıdır. Ritmik bir masaj aleti olan özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. Hızlı titreşimler aracılığı ile sıkılaşma sağlayan cihaz, selülit tedavisinde oldukça etkilidir. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5 uygulaması, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasını da sağlar. Kan akışını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılabilir.

17 Yıllık Deneyim