Askı Uygulamaları

ASKI UYGULAMALARI

Yüzde Askı Uygulamaları

Askı uygulamaları, zamanla ve çeşitli etkenlere bağlı olarak ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan ameliyatsız cilt germe yöntemidir.

Askı uygulamaları; genç, dinamik ve dinlenmiş bir ifade sağlar. Uygulama mimikleri etkilemediği için kişinin doğal ifadesini bozmaz, doğal görünüme zarar vermez. İğne ile yapılan lokal anestezi sayesinde hasta askı uygulamaları işlemi esnasında ağrı ya da acı hissetmez, son derece konforlu ve güvenilirdir. Uygun ip kullanılır ve doğru teknik uygulanırsa işlem sonrası hastanın günlük rutini etkilenmez ve sosyal hayata dönüş oldukça kısa sürede tamamlanır. Ayrıca uygulama sonrası herhangi bir iz de kalmaz.

Yüzde Askı İşlemleri Kimlere Yapılır?

Yüz askı uygulamaları orta yaşa gelmiş, kaşlar, orta yüz ve boyunda hafif sarkmaları başlamış olan ancak henüz ameliyat gerekmeyen hastalar için uygulanır. Bu uygulamada hastaların cilt kalınlığı ve yağ dokusu arttıkça yöntemin etkisi ve etki süresi azalır. Bu sebeple uygulama için doğru hasta seçimi önemlidir.

Hangi Bölgelere Askı İşlemleri Yapılabilir?

Uygulama yüz bölgesinde; yanaklar, çene hattı, elmacık kemikleri, yüz ovali hattı, şakak, alın çizgileri, kaş ve boyun bölgesinde uygulanmaktadır. Bu uygulamaların süresi askının uygulandığı yere göre ortalama 20 ile 40 dakika arasında değişmektedir.

Askılama İşlemlerinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dokularda sağlanan etkiler iki yıla kadar kalıcı olmakla beraber hem hastalar arasında cilt özelliklerinin farklı olması hem de bir taraftan normal yaşlanma süreçlerin devam etmesi nedeni ile işlemin sonuçlarının kalıcılığında farklılıklar olabilmektedir. Kullanmayı tercih ettiğim ipler cilt altı dokularda erirken doku içinde yenilenmeyi sağlayan mekanizmaları uyararak yeni kolajen sentezini tetiklemesi kalıcılığını artıran önemli avantajlardan birisidir.

İpler Kopar mı?

İp Askılamada 6D STAR ASKISI iplerini kullanıyoruz. 6D teknolojisi, cog iplerinin üretiminde geliştirilmiş en ileri tekniklerden biridir. 6D (6 Boyutlu) dizilimi ve 360°’lik Hexa-COG (kılçıkları) yapısı, geleneksel cog iplere göre daha güçlü ve kalıcı bir sonuç verir. Bu teknoloji sayesinde birçok ipin aksine kopma yaşanmaz.

Yüze Askı mı Yapılmalı Dolgu mu?

Yaş alırken yüzde farklı değişiklikler meydana gelir. Yağ dokusu erir. Yüzde kiriş görevi gören ligamanlar kopar ya da gevşer. Ciltte elastin ve kolajen azalır. Bunların her biri ciltte sarkmaya yol açar.

Bir uygulama yapmaya karar verirken de yüzde meydana gelen değişikliğe göre seçim yapmak gerekir. Yüzün taşıma noktalarındaki yağ yastıkları eridiyse dolgu uygulanmalıdır. Burada hastaların ilk korkusu yüzlerinin dolgu ile şiş bir görünüm elde etmesidir. Bizim amacımız dolgu ile yüzü şekillendirmek değil kaybolan hacmin yerine sadece kaybolan miktar kadar dolgu koyup yüzü eski genç haline kavuşturmaktır.

Eğer ligamanlardan kaynaklanan sorun varsa askı uygulamaları ile ligamanlar desteklenerek sarkma görüntüsü ortadan kaldırılır. Ciltte meydana gelen elastin, kolajen kayıpları ise nem aşısı, gençlik aşısı benzeri uygulamalar ile tedavi edilir.

Bu etmenlerden hangisi meydana geldiyse ona göre tedavi planı oluşturulur. Ama unutulmamalıdır ki çoğu zaman bu değişiklikler bir arada oluşur. O zaman sadece bir uygulama yapmak sonuç vermez. Böyle durumlarda kombine işlem yapmak hem alacağımız sonucu iyileştirir hem de daha doğal bir görünüm kazanılmasını sağlar.

 

17 Yıllık Deneyim