AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NEDİR ?

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaş, stres, uzun süre bilgisayar başında kalmak, yerçekimi gibi etkenler göz kapağınızdaki cildin sarkmasına sebep olur ve görüş açınızı kısıtlayabilir.

Göz kapağında sarkma şikâyeti olan hastalarda uygulanabilecek farklı tedavi yöntemleri vardır. Eğer hastada ileri derece bir sarkma problemi varsa cerrahi tedaviler daha uygun olabilir. Ancak orta ya da hafif bir sarkma problemi varsa göz kapağı estetiği ameliyatsız gerçekleşebilir. Plexr göz kapağı estetiği ile bu problemlere etkili çözüm sağlayabiliyoruz.

Eğer göz kapağında deri fazlalığı varsa Plexr tedavisi ile estetik görünümü düzeltirken, deri fazlalığı olmadığı durumda askılama uygulamasıyla göz kapağı düşüklüğünü gideriyoruz.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği plazma enerjisi tedavisi ile gerçekleştirilir. Plazma enerjisi ile çalışan Plexr cihazının kullanıldığı yöntemde, cildin en üst tabakası olan epidermisin buharlaştırılması yoluyla etki sağlanır. Epidermisin buharlaşmasının ardından kalan cilt kasıldığında fazlalık olan kısım ameliyatsız olarak uzaklaştırılmış olur.

Uygulama Kimler için Uygundur?

Genellikle yaşlanma belirtilerinin göz kapaklarında ortaya çıkmaya başladığı 35 yaşın üzerindeki kişilere uygulanır. Bununla birlikte medikal olarak ihtiyaç duyan herkese yapılabilecek bir uygulama olan ameliyatsız göz kapağı estetiğinde bir yaş sınırı bulunmaz.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, göz kapağında deri fazlalığı olan herkese uygulanabilmekle birlikte cildi ince olan kişilerde daha verimli sonuçlar elde edilmesi söz konusudur. Ciltteki kalınlık arttıkça uygulamadan elde edilecek olan verim azalabileceği için uygulama yapılıp yapılmayacağı konusundaki karar hasta özelinde doktor tarafından verilir.

Plazma enerjisi tedavisi hamilelere, uygulama bölgesinde açık yara veya enfeksiyon bulunan kişilerde uygulanamaz.

Uygulama Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlem öncesinde 1 hafta boyunca kan sulandırıcı ilaçların, ağrı kesicilerin ve alkol kullanımının olmaması gerekir.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Lokal anesteziden sonra işlem yaklaşık olarak bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 10-45 dk sürmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Plazma enerjisi tedavisinden sonra uygulama bölgesinde şişme ve kabuklanma oluşur. Oluşan ödem kişiden kişiye değişiklik gösterir. İyileşme sürecini hızlandırmak için bitkisel ödem önleyiciler kullanılmasını öneriyorum. Uygulama bölgesi pH 5,5 değerine sahip nötr sabun kullanılarak temizlenmesi ve hiçbir şekilde alkol içeren ürünlerle temas ettirilmemelidir. 

Uygulamadan sonra oluşan kabuklanmalar herhangi bir bant ya da flaster kullanılarak kapatılmamalıdır. Uygulamanın etkisi ile buharlaşan ve kabuk haline gelen doku ortalama 7 ile 20 gün arasında düşer.

İyileşme sürecinde uygulama bölgesinin güneşten ve yapay ışıklardan korunabilmesi için kalın bir renkli güneş koruyucu uygulanmasını öneriyoruz. Yatmadan önce ise nötr sabunla, ovalanmadan temizlenmeli, doktorunuz önermedikçe hiçbir tedavi edici ya da nemlendirici krem, pomad uygulanmamalıdır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Sonrasında İz Kalır mı?

Orijinal Plexr kullanıldığı müddetçe ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamasından sonra iz kalmaz. Ancak uygulama alanında oluşan renk değişikliğinin geçmesi için gereken süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu dönemin hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için renkli güneş koruyucu kullanımının aksatılmaması çok önemlidir. Esmer tenli kişilerde, çinko ve demir eksikliği olanlarda bu sürenin biraz daha uzayabilmesi mümkündür. Bazı hastalarda çinko içeren kremler de önermekteyiz.

Uygulama Yapıldıktan Sonra Ne Kadar Süre Etkilidir?

Bu süre kişisel faktörlere (uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, sigara alkol tüketimi, sık enfeksiyon geçirme, kullanılan ilaçlar, güneş maruziyeti, az su içme) bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte 2-5 yıl süre ile etkilidir.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim