AMELİYATSIZ BADEM GÖZ ESTETİĞİ

AMELİYATSIZ BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Nedir ?

Badem göz estetiği ile ameliyat olmak istemeyen hastalarda ip yardımı ile göz kenarı dışarı ve yukarı çekilerek cat eyes, fox eyes ya da badem göz adı verilen göz şekli oluşturulabilir.  Bu uygulama ile kişilerin gözleri daha kalkık görünmekte ve böylece daha büyük ve daha çekik bir görünüm elde edilmektedir. Saç diplerinde kalın ipler atılarak o yukarı çekme işlemi yapılmakta ve kullanılan ipler kesinlikle görünmemektedir.

Kimlere İp ile Badem Göz Yapılabilir?

Ameliyatsız badem göz 18 yaşın üstünde, genç, yaşlı farketmeden her hastaya yapılabilir. Göz yapısında çekiklik ve buğulu bakış ifadesi isteyen herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. İşlemde gözlerde dış yanlardan yukarı ve yana çekilme yapıldığı için düşük göz yapısına sahip kişiler daha çok tercih etmektedir.

Ameliyatsız Badem Göz Nasıl Yapılır?

Uygulama alanı sterilize edilir, işlem bölgesi iğne ile uyuşturulur. Böylece işlem esnasında hiçbir şey hissetmezsiniz. Göz dış kenarından içinde ip olan bir kanül ile giriş yapılır, son noktada şakak bölgesine ip saçlı deriye kendi tutunur ve kanül girdiği yerden geri çekilir. Ayrıca bir noktadan çıkış yapılmaz. Böylece tek bir noktada açıklık olur. Giriş yeri ertesi gün kaybolur. İşlemden sonra morarma ve ödem olabilir, genelde 1 haftaya kadar geçer. Uygulamada 4-6 adet ip kullanılır.

Uygulamada verilecek şekil işlem öncesi hasta ile birlikte karar verilir. Muayenede ayna karşısında hasta ile birlikte planlama yapılır. Badem göz uygulaması kaşlarda kalkmaya sebep olmaz. Eğer ayrıca kaşlarda da kalkıklık istiyorsanız kaş bölgesine de ip uygulaması gerekir.

Tüm girişimsel uygulamalar estetik ultrason eşliğinde yapılır. Bu bize damarları ve dokuları görerek daha güvenli uygulama yapma imkânı sunar.

İp Askılamanın Kalıcılığı Ne Kadardır?

3 ay içinde iplerin etrafında kolajen ağ oluşur. Yüz uygulamalarında ipler 9 ayda erir. İplerin etrafında oluşan kolajen ağ kişinin metabolizmasına göre 1 ila 2 yıl arası kalır. Fakat göz çevresini yapısı yüzün diğer yerlerinden biraz farklıdır, deri daha incedir, güneşten ve dış etkenlerden daha fazla etkilenir. Göz çevresinin yağ dokusu ve kasları da yüzün diğer yerlerinden farklıdır. Bu sebeplerden göz çevresi uygulamalarında kalıcılık 6 ay ila 12 ay arasındadır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Badem göz operasyonları sonrasında bölgenin mutlaka temiz tutulması ve toz duman gibi unsurlardan uzak durması gereklidir. Uygulamanın yapıldığı gün işlem bölgesine herhangi bir kozmetik malzeme kullanmamanız gerekir. Masaj yapmamalısınız. 1 hafta sırt üstü yatmanız daha iyi olacaktır. Reçetenizde yazan ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekir. İşlemden 20 gün sonra kontrol uygulanır.

İpler Kopar mı?

İp Askılamada 6D STAR ASKISI iplerini kullanıyoruz. 6D teknolojisi, cog iplerinin üretiminde geliştirilmiş en ileri tekniklerden biridir. 6D (6 Boyutlu) dizilimi ve 360°’lik Hexa-COG (kılçıkları) yapısı, geleneksel cog iplere göre daha güçlü ve kalıcı bir sonuç verir. Bu teknoloji sayesinde birçok ipin aksine kopma yaşanmaz.

Uzun Süreli Sonuçlar Nasıl?

İpler ile askılama uygulamalarını 2012 yılından beri kullanıyorum. İlk yıllarda bununla ilgili yurtdışında birçok eğitim aldım. Uzun zamandır yurtdışında bu uygulamaların eğitimini veriyorum. Hastalarımda işlemlerin etkinliği kadar güvenli olması da önemli. Özellikle iplerin eriyebilen, vücutla uyumlu ipler olması daha güvenle tercih etme sebebim. Uzun yıllara dayanan deneyimlerim doğrultusunda şu an kullandığım ipleri kendi geliştirdiğim tekniklerle kombinlediğimizde 6D STAR ASKISI’nın fark yaratan etkinliğe sahip olduğunu ve çok daha güvenli olduğunu söyleyebilirim.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım.

Error: Contact form not found.

17 Yıllık Deneyim